Μένουμε σπίτι

menoume

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΓΟΝΕΩΝ ΚΑΙ ΜΑΘΗΤΩΝ

Αγαπητοί μας μαθητές και γονείς,

Όλοι μας περνάμε πολύ δύσκολες ώρες από την παγκόσμια απειλή του Κορωναϊού. Δυστυχώς πρέπει όλοι μας να «ΜΕΙΝΟΥΜΕ ΣΠΙΤΙ» για αποφυγή της μετάδοσης του ιού και δυσάρεστων καταστάσεων σε μας και τους αγαπημένους μας.

Το σχολειίο μας κάνει μια μεγάλη προσπάθεια να στηρίξει τους μαθητές του και την εκπαίδευση. Τηρώντας τη γραμμή του Υπουργείου Παιδείας προσπαθεί με τη χρήση σύγχρονων εκπαιδευτικών μέσων και μεθόδων εξ αποστάσεως να βοηθήσει τους μαθητές του και τη μάθηση.

Για ΑΡΧΗ το σχολείο μας θα στέλνει μέσω e-mail στους μαθητές εργασίες για το σπίτι.

Σε κάθε περίπτωση θα υπάρχει ενημέρωση κι επικοινωνία για ότι νεότερο μέσω των προσωπικών e-mail που έχουν καταθέσει στο σχολείο οι μαθητές.